Darbdavio įvaizdžio kampanijos: 2022

Jau tradicija tampanti metinė apžvalga.

12/22/20228 min read

Youtube iškarpos: Teltonika, NFQ, Danske Bank

Kūrybiški sprendimai - būdas būti pastebėtiems

Šie metai mus pradžiugino kūrybiniais sprendimais - vizualinių sprendimų ir kanalų įvairovė pritraukiant kandidatus/ atrankų rinkodaroje. Įmonės drąsiau stengiasi atskleisti savo išskirtinumą. Apžvelgsime tik keletą mums patikusių sprendimų.Sveikiname Lietuvos oro uosto komandą paleidus naująją darbdavio kampaniją “Vienintelis toks” - ne tik už reklamą, bet ir už visą ekosistemą - šūkį, vizualinius sprendimus, atliepiančius veiklos sritį, aiškiai iškomunikuotas naudas.

Kampanija: “Vienintelis toks”, Lietuvos oro uostai: https://vienintelistoks.lt/

Trečius metus iš eilės Bitė pristato naujas iniciatyvas, potencialiems kandidatams pristatatyti įmonę, kaip potencialų darbdavį. Pirmaisiais metais pristatę darbo pokalbius populiariuose baruose ar kavinėse visoje Lietuvoje, praėjusiais metais ieškojo savo auditorijos “Tinder” pažinčių tinkle, šiemet jie pristatė “BITĖ ride” iniciatyvą - kai vietoj įprasto taksi, jūsų pasirinktu maršrutu jus pavežės Bitės kolegos su naujuoju Tesla Model X. Kelionės metu turėsite galimybę aptarti jus dominančią poziciją. Sveikiname Bitė už darbdavio įvaizdžio kampanijų tęstinumą, nors ir suabejojome, ar iniciatyva atliepė tikslinės auditorijos poreikius.

Šiais metais mes, Darbdavio ID komanda, nemažai gilinomės į darbuotojų lūkesčius darbdaviams, į darbdavių kuriamą patirtį, ir labai aiškiai pamatėme, kad vis didesnę reikšmę įgauna įmonių reputacija. Kanalai, kuriuos kontroliuoja pačios įmonės: svetainė, soc. tinklai, praranda galią įtikinti kandidatus, kad tai, ką darbdavys deklaruoja, yra tiesa. Kandidatai aktyviai ieško informacijos apie darbdavį “googlindami”, tikrina atsiliepimų portalus. Tačiau tam, kad kandidatas pradėtų svarstyti įmonės pasiūlymą, žinoma, reikia atkreipti jo dėmesį. Todėl šioje apžvalgoje panagrinėsime neatsiejamą darbdavio identiteto dalį - išorines darbdavio įvaizdžio kampanijas bei tendencijas. Priimkite tai kaip mūsų nuomonę ir drąsiai dalinkitės savąja.

IT sektorius pasitelkia humorą

Talentų dėmesį IT srityje Danske Bank, NFQ ir Teltonika šiais metais nutarė pritraukti pasitelkdamos video formatą ir šmaikštumą. Formatas rizikingas, bet visoms trims įmonėms pavyko puikiai išlaviruoti ir jų darbdavio įvaizdines kampanijas stebėti buvo tikrai smagu.

Pirmieji savo video reklamas išleido Teltonika. Iki šiol prieinami 3 video: minutės trukmės, šaržuojant lengvai atpažįstamus asmenis (M. Zuckerberg, J. Bezos bei superherojų Iron Man). Pagrindinė mintis - be Teltonikos inžinierių kompetencijos jie negalėtų vystyti savo veiklos (žinutė - prasmingas darbas). Youtube platformoje video vidutiniškai peržiūrėti 320 tūkstančius kartų.

Prieš 4 mėnesius pasirodė pirmasis NFQ video, o šiuo metu Youtube kanale prieinami 3. Visuose video vaidina tie patys aktoriai, kurie įsikūnija į skirtingus senovės laikų veikėjus (vienuolius, egiptiečius, vikingus), kurie perteikia šių dienų IT specialistų problemas, jiems aktualias naudas. Video trukmė 15 sekundžių, tad jie puikiai tinka kaip reklaminiai intarpai (kam, beje, sėkmingai yra naudojami), kai svarbu greitai perduoti žinutę. Vidutinė video peržiūra Youtube platformoje 230 tūkstančių.

Danske Bank išleido 1 (1 min. trukmės) video, kuriame pristatomi Danske Bank tech srities darbuotojai. Naudojami žodžiai, turintys kelias reikšmes: pavyzdžiui flexible - lankstus (kūno savybė) bei lankstus (būdo savybė, prisitaikantis). Danske Bank šmaikščiai paaiškina, kokių ieško kolegų, ir siūlo augimą bei reikšmingą darbą. O kad video tikrai būtų sėkmingas, turime ir kačiuką (juokiamės). Tiesa, video peržiūrų skaičius Youtube platformoje, palyginus su konkurentais, nėra didelis. Nors įkėlimo laikotarpis tarp Danske Bank ir NFQ panašus, Danske turi tik 13 tūkstančių peržiūrų.

Kampanija: “BITĖ ride”, https://www.bite.lt/bite-ride

Mums atrodo, kad esant situacijai, kai dalis darbuotojų pervargę išeina į niekur, EY Lietuva puikiai atliepė kandidatų norą vasarą pailsėti su kampanija “Negaišk laiko vasarą darbo paieškoms”. Mintis paprasta - pasirašykite darbo sutartį su EY pavasarį, atostogaukite vasarą, o rudenį prisijunkite prie EY Lietuva auditorių komandos. Tikime, kad tai yra išskirtinis pasiūlymas, kuriuo tikslinė auditorija gali pasinaudoti.

Kampanija: “Negaišk laiko vasarą darbo paieškoms”, EY

Pandemijos metu e-komercija šoko į aukštumas ir tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, nenuostabu, kad prekes pristatančios įmonės susiduria su milžinišku darbuotojų poreikiu. Šiais metais mūsų akį patraukė įvaizdinių kampanijų varžytuvės tarp Venipak ir Omniva.

Savo kurjerių žinomumą Venipak bando užtikrinti įvairiais kanalais (įskaitant kolaboraciją su nuomonės formuotojais Delfi laidoje “Ką žmonės dirba visą dieną”). Bet labiausiai mūsų dėmesį patraukė Venipak kampanija “Kurjeristas”, kurioje įmonė kviečia prisijungti tuos, kurie savo užduotis atlieka profesionaliai ir siekia ambicingų tikslų. Specialiai kampanijai sukurtame tinklalapyje yra trumpa anketa, skirta susidomėjusiems lengvai palikti kontaktus. Puikus sprendimas, tikime, šis naujadaras turi potencialo “prilipti” šnekamojoje kalboje. Įdomu, ar “Kurjeristą” įkvėpė MO muziejaus “Modernistas”?

Jei Venipak savo įvaizdžio kampanijoje išnaudojo pareigybės pavadinimą, tai Omniva tam pritaikė pačią savo veiklą - “Nori prisijungti prie Omniva komandos? Išsiųsk save.” Tiek pati žinutė, tiek vizualinis sprendimas puikiai derėjo su jų vykdoma veikla - siuntiniais. Nors tai jau ne pirma Omniva “išsisiuntimo” kampanija, šį kartą įmonė nekviečia prisijungti visų norinčių, o iš karto siūlo pasitikrinti, ar yra tas “FIT”. Rodoma, kad didelei jų komandai svarbu, kokie žmonės prisijungia.

Kampanijos: Venipak ir Omniva

Darbo skelbimai dar gali nustebinti

Darbo skelbimai nėra tik formalus atsakomybių sąrašas, tai puikus būdas atskleisti ir įmonės kultūrą, todėl dalinamės įdomiais pavyzdžiais.

  • beCreatives agentūra savo darbo skelbimus papildė puikiu intro filmuku, kuriame pristatė savo ieškomas pozicijas kaip žaidimo herojus, trumpai apibūdindami, ko tiksliau ieško.

  • GiGroup, ieškodami darbuotojų Plungėje, pasitelkė kalbinį išskirtinumą, humorą ir, tikime, kad gavo pasidalinimų bangą.

  • “Sakiškės brewery” darbo skelbimus patalpino ant savo gaminamo produkto pakuotės. Tiksliau jie išleido alaus rūšį “Colleague Wanted”, kurių pakuotės yra vizualizuotos darbo skelbimu, tad galite skelbimą ne tik perskaityti, bet ir paragauti. Argi yra geresnis būdas patraukti alaus entuziasto akį?

Darbo skelbimai: beCreative, GiGroup, Sakiškės, Colleague Wanted, Stakliškės Brewery

Nuomonės formuotojai vis tvirčiau žengia į darbdavių įvaizdines kampanijas

Bendradarbiavimas su žymiais žmonėmis, vis labiau įsitvirtina kaip darbdavio įvaizdžio kampanijų sklaidos būdas. Jei 2021 matėme kelis drąsesnius bandymus, 2022 turime labai daug pavyzdžių - tiek gerų, tiek prastesnių.

Tokie būdai, kaip pristatyti įmonę ar profesiją, naudojantis populiariais kanalais nėra naujas būdas. Turbūt žymiausi Lietuvoje projektai yra Youtube platformos kanalai “Proto industrija” bei Laisvės tvx kanale laida “Antanas nori būti” (kurią šiais metais pakeitė “Česlovas nori būti”). Šių metų rugsėjį Delfi pristatė kolaboracija su Mantu Stonkumi, naują laidą “Ką žmonės dirba visą dieną”. Tokie formatai tarpusavyje panašūs, nieko išskirtinio.

Įprastai matome prekės ženklo ambasadorius, kurių tikslas suformuoti teigiamą prekės ženklo įvaizdį, paskatinti paslaugų/prekių pardavimą. Viena matomiausių tokių bendradarbiavimo pavyzdžių yra LIDL prekės ženklas ir jo ambasadoriai (influenceriai.lt svetainėje nurodoma, kad prie Kliento LIDL Lietuva dirba 26 ambasadoriai, tokie kaip V. Radzevičius, N. Bierancas, M. Bartuševičius, D. Montvydas ir kt). Kartais bendradarbiavimas su prekės ženklu organiškai pereina į darbdavio ambasadorystę, ir to puikus pavyzdys yra influenceris deMiko bei jo bendradarbiavimas su LIDL: viename iš savo laidų jis pristatė įmonę kaip puikią vietą dirbti (STT epizodas, 2022-09-29, nuo 34:25). deMiko yra geras pavyzdys, kaip nenuobodžiai ir savo stiliumi, galima pristatyti darbdavį (kitas pavyzdys - Wolt kurjerių darbo reklama).

Puikiai suprantame, kad didžiausią atsakomybę neša įmonė, kuri užsako paslaugą, pasirenka nuomonės formuotoją (įsivertinę savo tikslinę auditoriją), susiderina turinį. Šiais metais matėme pavyzdžių, kai tas pats nuomonės formuotojas vieną dieną kreipė sekėjus į vieno darbdavio karjeros skiltį, kitą dieną į kito. Manome, kad prastai pasirinkti nuomonės formuotojai, kurie neatitinka tikslinės auditorijos, tiesioginė ir sausa darbdavių reklama lyg reklamuojant kremuką, nedaro teigiamos įtakos darbdavių įvaizdžiui. Norėtųsi ateityje matyti ilgalaikes partnerystes, įdomesnius projektus, per kuriuos atsiskleistų daugiau įmonės kultūros, siūlomos vertės.

“Next level” Darbdavio identitetas

Ne visos kampanijos pasižymėjo tiesiogiai išreikštu vertės pasiūlymu. Pirminė jų užduotis buvo išspręsti problemą, ar tiesiog leisti kandidatui pramogauti. Tačiau darbdavio įvaizdžio gerinimo tikslus mes puikiai išskaitėme “tarp eilučių”.

Plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusi Circle K kampanija “O jei be pykčio”. Įmonė nagrinėja opią savo darbuotojų problemą - aptarnavimo srityje dirbančiųjų patiriamą psichologinį ir žodinį smurtą. Šios kampanijos metu visose degalinėse buvo iškabinti iniciatyvos vizualai, kviečiantys gerbti darbuotojus, išlikti empatiškais. Pasak Circle K atliktos darbuotojų apklausos, 61% apklausoje dalyvavusių darbuotojų bent kartą yra patyrę psichologinį, žodinį smurtą iš klientų, o net 50% apklaustujų mano, darbdaviai neskiria pakankamai dėmesio kovai su netinkamu klientų elgesiu. Todėl tikimės, kad ši iniciatyva bus ilgalaikės strategijos dalis ir ateityje matysime tęstinumą bei teigiamus pokyčius.

Kampanija: “O jei be pykčio”, Circle K, https://www.circlek.lt/dekojame

Kilo Health jau esame minėję buvusiose apžvalgose. Šį kartą vėl galime pagirti už sėkmingus sprendimus. Kaip užtikrinti, kad išskirtinės biuro patalpos būtų pamatytos kuo didesnio skaičiaus žmonių? Atverkite jas svečiams. Kilo Health atvėrė duris tikrai įspūdingai - su paroda „World Press Photo“, kurioje buvo pristatyti geriausi 2022 metų spaudos fotografijos konkurso nugalėtojų darbai. Na o 2023 įmonė pas save įsileis ir “Fail Nights” renginį. Būtinai apsilankysime.

Socialinio tinklo įrašas: Kilo Health

Apibendrinimas

Apibendrinant 2022 metus, galime teigti, kad įmonės drąsėja, ieško nebūtinai lengviausių kelių atkreipti auditorijos dėmesį, šiais metais pastebime ir mažiau kopijuojamų idėjų. Tačiau tikrai nemažai ir tų “saugių” kampanijų, kur matyti besišypsantys veidai, rankų sumušimai, vaizduojantys bendrystę ir tokios vertės kaip “prisijunk prie mūsų šeimos”. Vis dar pasitaiko ir straipsnių apie ofiso inovatyvumą ir jame esančius žaidimų kambarius. O kaip be šuniukų ir kačiukų ofise - matyt, kad jie niekada neišeis iš mados. :) Smalsu, ką parodys ateinantys 2023 metai, linkime visiems autentiškumo, labiau gilintis į tikslinių auditorijų poreikius, ir žinoma - nepamiršti, kad darbdavio įvaizdis, tai tik mažas žingsnelis jūsų ilgoje darbdavio identiteto kūrimo kelionėje! Stay tuned! O mes pažadame ir toliau Jus stebėti :)